StreamFootball.net

Watch football matches live online - the top leagues live!

Live Football Streaming & Scores2014-2015Find out how to watch matches online now!

Here at StreamFootball.net, we scan the web for the best live football streaming sites for fans in the UK and abroad looking to watch matches online! On the right of this page, you'll find our latest schedule of games from top leagues such as the SkyBet Championship, Scottish Premiership, La Liga, Serie A and others.

 

Below are real-time live score updates from all of today's matches across the world. This includes lower divisions as well as all "premier leagues" of each country.

 

England - Premier League
25'Burnley0-0 Manchester United
16:00Manchester City- Stoke City
16:00Newcastle United- Crystal Palace
16:00West Ham United- Southampton
16:00Queens Park Rangers- Sunderland
16:00Swansea City- West Bromwich Albion
18:30Everton- Chelsea
England - Championship
16:00Millwall- Blackpool
16:00Fulham- Cardiff City
16:00Wigan Athletic- Birmingham City
16:00Rotherham United- Brentford
16:00Middlesbrough- Reading
16:00Leeds United- Bolton Wanderers
16:00Norwich City- AFC Bournemouth
16:00Wolverhampton Wanderers- Blackburn Rovers
16:00Derby County- Ipswich Town
16:00Watford- Huddersfield Town
England - League 1
16:00Doncaster Rovers- Oldham Athletic
16:00Yeovil Town- Barnsley
16:00Rochdale- Bradford City
16:00Swindon Town- Coventry City
16:00Preston North End- Sheffield United
16:00Gillingham- Crewe Alexandra
16:00Milton Keynes Dons- Crawley Town
16:00Colchester United- Peterborough United
16:00Scunthorpe United- Walsall
16:00Port Vale- Chesterfield
16:00Fleetwood Town- Leyton Orient
England - League 2
16:00Northampton Town- Exeter City
16:00Cheltenham Town- Hartlepool United
16:00Portsmouth- Newport County
16:00York City- Wycombe Wanderers
16:00Plymouth Argyle- Southend United
16:00Mansfield Town- Burton Albion
16:00Tranmere Rovers- Morecambe
16:00AFC Wimbledon- Stevenage
16:00Bury- Accrington Stanley
16:00Cambridge United- Carlisle United
16:00Shrewsbury Town- Luton Town
England - Conference Premier
16:00Nuneaton Town- Altrincham
16:00Macclesfield Town- Eastleigh
16:00Welling United- Forest Green Rovers
16:00Dartford- Telford
16:00Alfreton Town- Braintree Town
16:00Southport- Barnet
16:00Dover- Kidderminster Harriers
16:00Aldershot Town- Grimsby Town
16:00Gateshead FC- Chester FC
16:00Bristol Rovers- Halifax Town
16:00Wrexham- Woking
16:00Lincoln- Torquay United
Spain - LIGA BBVA
19:00Cordoba- Celta Vigo
19:00Athletic Bilbao- Levante
21:00Atletico Madrid- Eibar
23:00Espanyol- Sevilla
Spain - LIGA Adelante
19:00Zaragoza- Osasuna
19:00Lugo- Valladolid
19:00Barcelona B- Sabadell
21:00Alcorcon- Girona
23:00Tenerife- Albacete
23:00Santander- Mirandes
Spain - Segunda B Group II
16:00Real Union- Sestao
17:00SD Leioa- Trival Valderas
18:00SD Amorebieta- Huesca
20:00Real Madrid Castilla- Getafe B
Spain - Segunda B Group IV
19:00UCAM Murcia- Lucena
19:00Granada B- Cartagena
19:00La Roda- Villanovense
19:00Real Betis B- Arroyo
20:00Melilla- EL Palo
20:30Real Jaen- Cadiz
Spain - Segunda B Group I
19:30Marino Luanco- CD Lealtad
20:00Racing de Ferrol- Murcia
20:00Real Aviles CF- Oviedo
Germany - 1. Bundesliga
15:30Hamburger SV- Paderborn
15:30VfB Stuttgart- FC Cologne
15:30Bayer Leverkusen- Hertha Berlin
15:30Wolfsburg- Eintracht Frankfurt
15:30Werder Bremen- Hoffenheim
18:30Schalke 04- Bayern Munich
Germany - 2. Bundesliga
55'Aue0-3 Fortuna Dusseldorf
55'Karlsruhe1-1 FC Heidenheim
Germany - 3. Liga
10'Osnabruck0-0 RW Erfurt
10'Regensburg0-0 Cottbus
10'Sonnenhof Großaspach0-0 Stuttgart II
10'Hallescher FC0-0 Borussia Dortmund II
10'Wehen0-0 Dynamo Dresden
10'Holstein Kiel0-0 Preußen Muenster
10'Chemnitz0-0 Unterhaching
10'Fortuna Koln0-0 Duisburg
Germany - Regionalliga West
55'FC Koln II1-1 Aachen
10'KFC Uerdingen0-1 SV Rodinghausen
10'Fortuna Duesseldorf II0-0 Bochum II
10'Siegen0-0 Schalke 04 II
10'Essen0-0 Oberhausen
Germany - Regionalliga North
55'Hannover II1-1 Cloppenburg
15:00Meppen- Wolfsburg II
16:00FT Braunschweig- BSV Rehden
Germany - Regionalliga Northeast
40'Carl Zeiss Jena0-0 Germania Halberstadt
Germany - Regionalliga Southwest
10'SVN 1929 Zweibruecken0-0 Kaiserslautern II
10'Nottingen0-0 Saarbrucken
10'KSV Baunatal0-0 Eintracht Trier
10'Homburg0-0 SpVgg Neckarelz
10'FCA Walldorf0-0 Hessen Kassel
10'Elversberg0-0 Kick. Offenbach
Germany - Regionalliga Bayern
10'Nuernberg II0-0 Augsburg II
10'SpVgg Bayreuth0-0 SV Seligenporten
Italy - Serie A
18:00ChievoVerona- Juventus
20:45Roma- Fiorentina
Italy - Serie B
20:30Varese- Spezia
20:30Pescara- Trapani
20:30Entella- Bari
20:30Vicenza- Latina
20:30Livorno- Carpi
20:30Crotone- Ternana
20:30Avellino- Pro Vercelli
20:30Frosinone- Brescia
20:30Catania- Virtus Lanciano
Italy - Lega Pro Grp A
14:30Pro Patria- Sassari Torres
CANVicenza- Giana Erminio
16:00Alessandria- Mantova
17:00Monza- Novara
Italy - Lega Pro Grp C
14:30Aversa- Vigor Lamezia
15:00Foggia- Martina
16:00Catanzaro- Juve Stabia
17:00Savoia- Melfi
19:30Barletta- Messina
Italy - Lega Pro Grp B
14:30L'Aquila- Gubbio
15:00Lucchese- Santarcangelo
16:00Pisa- Teramo
17:00Tuttocuoio- Carrarese
19:30San Marino- Prato
France - Ligue 1
17:00Monaco- Lille
20:00Lens- Reims
20:00Caen- Rennes
20:00Lorient- Guingamp
20:00Toulouse- Evian Thonon Gaillard
20:00Nantes- Montpellier
France - Ligue 2
10'Tours0-0 Angers
Netherlands - Eredivisie
18:30Cambuur- ADO Den Haag
19:45FC Dordrecht- AZ Alkmaar
19:45Excelsior- Heracles
20:45SC Heerenveen- FC Utrecht
Netherlands - Jupiler League
16:30FC Oss- De Graafschap
Portugal - Primeira Liga
19:00Belenenses- Vitoria de Guimaraes
21:30Braga- Estoril
Portugal - Segunda Liga
19:00Benfica B- Sp.Covilha
Denmark - Superleague
17:00SoenderjyskE- Randers FC
Denmark - Danmarksserien Grp. 2
12:00Ringsted- Doellefjelde-Musse
12:00Slagelse- FC Soenderborg
13:00Naestved II- FC Skanderborg
13:30Dalum- Ledoeje-Smoerum Fodbold
15:00FA 2000- B 1909
Denmark - Danmarksserien Grp. 3
13:00Hobro II- Randers Freja
15:00Holstebro- Lindholm
15:00FC Djursland- IF Lyseng
15:00Aarhus Fremad- AaB II
Denmark - Danmarksserien Grp. 1
14:00AB Taarnby- Ballerup-Skovlunde
14:00Taastrup FC- Fredensborg BI
15:00Vanloese- Jaegersborg
15:00KFUM Roskilde- Fremad Valby
Norway - Tippeligaen
15:30Sarpsborg 08- Odd Ballklubb
18:00Aalesund- Stroemsgodset
20:00Bodoe/Glimt- Vaalerenga
Sweden - Allsvenskan
16:00Hacken- Mjallby
16:00Gefle- Aatvidaberg
Sweden - Superettan
16:00Varbergs BoIS FC- Ostersund
16:00Degerfors- Angelholm
16:00Sirius- Landskrona
Belgium - Jupiler League
18:00Oostende- Genk
20:00Westerlo- Zulte-Waregem
20:00Waasland-Beveren- Lierse
20:00Mouscron-Peruwelz- Cercle Bruges
Belgium - Second Division
20:00Tubize- St.Truiden
20:00Virton- KSK Heist
20:00Lommel- Roeselare
20:00Mons- Patro Eisden
20:00Geel- KV.Woluwe-Zaventem
20:00Seraing United- WS Bruxelles
Austria - Bundesliga
16:30Salzburg- Sturm Graz
19:00Altach- Ried
19:00RZ Pellets WAC- Wiener Neustadt
19:00Adm/Modling- Austria Wien
International - Friendlies
CANEgypt- Ethiopia
20:00Egypt- Kenya
23:30El Salvador- Dominican Rep.
Finland - Ykkonen
15:00JIPPO- AC Oulu
Iceland - 1. Deild
15:00Throttur R.- Tindastoll
16:00IA Akranes- BI/Bolungarvik
Switzerland - Super League
17:45Thun- Sion
20:00Luzern- Aarau
Switzerland - Challenge League
17:45Lugano- Wil
17:45Biel- Lausanne
Scotland - Premiership
16:00Inverness CT- Kilmarnock
16:00St. Mirren- Dundee United
16:00Motherwell- St.Johnstone
16:00Hamilton Academical- Ross County
16:00Aberdeen- Partick Thistle
Scotland - Championship
16:00Rangers- Queen of South
16:00Dumbarton- Livingston
16:00Hearts- Falkirk
16:00Alloa Athletic- Hibernian
16:00Cowdenbeath- Raith Rovers
Scotland - League One
16:00Stenhousemuir- Ayr United
16:00Stranraer- Dunfermline Athletic
16:00Forfar Athletic- Morton
16:00Brechin City- Peterhead
16:00Airdrieonians- Stirling Albion
Scotland - League Two
16:00Clyde- Berwick Rangers
16:00Annan Athletic- Elgin City
16:00East Fife- East Stirlingshire
16:00Albion Rovers- Queens Park
16:00Arbroath- Montrose
Wales - Premier Division
15:30Prestatyn Town FC- Bala Town
N. Ireland - Premiership
16:00Institute- Warrenpoint Town
16:00Ballinamallard United- Cliftonville
16:00Dungannon Swifts- Linfield
16:00Crusaders- Glentoran
Ireland - FAI Cup
18:30Avondale United- St Michael’s
Ireland - 1. Division
20:45Cobh Ramblers- Wexford Youths
Turkey - 2. Lig - Red group
16:30Altay- Bugsasspor
Turkey - Superlig
17:30Eskisehirspor- Konyaspor
18:00Bursaspor- Galatasaray
20:00Istanbul Basaksehir- Kasimpasa
20:45Mersin- Besiktas
Turkey - 1. Lig
16:00Samsunspor- Giresunspor
19:00Adana Demirspor- Denizlispor
19:00Manisaspor- Alanyaspor
19:00Sanliurfaspor- Adanaspor
Greece - Super League
18:15Panthrakikos Komotini- Pas Giannina
18:15Kalloni Lekanopedio- Ergotelis
20:30Panaitolikos- Olympiakos
Bulgaria - A Grupa
16:30Slavia Sofia- Litex Lovech
17:00Marek Dupnitsa- Lokomotiv Sofia
17:00Haskovo 2009- Botev Plovdiv
19:00Lokomotiv Plovdiv- CSKA Sofia
Romania - Liga I
17:30Dinamo Bucuresti- FC Brasov
20:00FC Viitorul Constanta- Steaua Bucuresti
Serbia - Super Liga
17:00Mladost L- Napredak
17:00FK Radnicki 1923- Borac C.
19:30Radnicki N.- FK Donji Srem
19:30Cukaricki- Vozdovac
19:30Red Star Beograd- FK Spartak Subotica
Croatia - 1. Division
21:00Slaven- NK Lokomotiva
Slovenia - Prva Liga
17:00NK Celje- Ol Ljubljana
20:05Domzale- Maribor
Czech Republic - Druha League
FTSokolov0-1 Zizkov
FTKarvina1-3 Pardubice
17:00Frydek-Mistek- FK Kolin
18:00Opava- Sigma Olomouc
Czech Republic - 1. Division
17:00Slovacko- Pribram
17:00Bohemians 1905- Hradec Kralove
17:00Liberec- Banik Ostrava
20:15M Boleslav- Slavia Prague
Hungary - OTP BANK Liga
16:30Ujpest- Budapest Honved
18:30Nyiregyhaza- Lombard
18:30Pecsi MFC- Kecskemeti TE
20:30Videoton FC- Puskas FC Academy
Russia - Premier League
FTMordovya1-0 Torpedo Moscow
15:00Amkar- Spartak Moscow
18:00Arsenal Tula- Kuban Krasnodar
Russia - Cup
FTSakhalin0-1 Luch Energiya Vladivostok
FTSmena Komsomolsk1-0 SKA-Energiya
FTBaikal Irkutsk1-2 FC Yenisey Krasnoyarsk
15:00Astrakhan- Krylya Sovetov Samara
16:00Volga Ulyanovsk- Sokol Saratov
16:00Chernomorets N.- Anzhi Makhachkala
16:00Neftekhimik- Gazovik Orenburg
17:00Syzran-2003- Tyumen
17:00FC SKCHF Sevastopol- FC Volgar
Poland - 1. Division
14:45Plock- GKS Katowice
16:00Bytovia Bytow- Chrobry Glogow
17:00Pogon Siedlce- Zaglebie Lubin
20:00Miedz Legnica- Arka Gdynia
Poland - Ekstraklasa
15:30Gornik Leczna- Pogon Szczecin
18:00Slask Wroclaw- Gornik Zabrze
20:30Korona Kielce- Jagiellonia Bialystok
Ukraine - Premier League
16:00Hoverla Uzhhorod- Olimpik Donetsk
18:30Dynamo Kyiv- Chornomorets O.
Slovakia - Fortuna Liga
16:00Podbrezova- Zlate Moravce
17:30Trencin- Myjava
17:30Ruzomberok- Kosice
Slovakia - 1. Division West
16:00Duslo Sala- Slovan Bratislava II
16:00Zilina B- Skalica
16:00Trnava juniori- Dubnica
19:30Nitra- Samorin
Slovakia - 1. Division East
16:00Presov- Bardejov
16:00Liptovsky Mikulas- Bodva Moldava
16:00Dolny Kubin- Slavoj Trebisov
19:00FK Poprad- FC Lokomotiva Kosice
19:30Zemplin Michalovce- Lokomotiva Zvolen
USA - Major League Soccer
FTSporting Kansas City1-3 Houston Dynamo
22:00Seattle Sounders FC- Colorado Rapids
23:00Toronto FC- New England Rev.
01:30Montreal Impact- Columbus Crew
02:30Chicago Fire- FC Dallas
04:30Vancouver Whitecaps- Portland Timbers
04:30San Jose Earthquakes- Real Salt Lake
USA - NASL Fall Season
FTFort Lauderdale Strikers2-0 San Antonio Scorpions FC
01:00Ottawa Fury- Tampa Bay Rowdies
01:30Carolina RailHawks- Atlanta Silverbacks
01:30Indy Eleven- New York Cosmos
Argentina - Primera B Nacional Torneo de Transicion
FTHuracan0-1 Patronato de Parana
FTTemperley1-0 Sportivo Belgrano
FTIndependiente Rivadavia0-0 Atletico Tucuman
FTInstituto1-1 Ferro Carril Oeste
FTGimnasia J1-0 San Martin San Juan
20:15Nueva Chicago- Argentinos Juniors
20:30All Boys- Deportivo Santamarina
21:00Boca Unidos- Douglas Haig
23:15Aldosivi- Colon
Argentina - Torneo de Transiciоn
20:00Gimnasia LP- Godoy Cruz Mza.
22:15Defensa y Justicia- Rosario Central
01:30Newells Old Boys- Estudiantes
Brazil - Serie A
23:30Cruzeiro- Chapecoense AF
23:30Palmeiras- Internacional
Brazil - Serie B
FTSanta Cruz2-0 Atletico GO
FTSampaio Correa0-0 America MG
FTJoinville2-1 Oeste FC
21:10Ponte Preta- Nautico
21:10Vasco da Gama- Avai FC
21:10America RN- Parana Clube
21:10Bragantino- ABC
02:00Ceara- Luverdense
Mexico - Ascenso MX Apertura
FTAtlante1-1 San Luis
FTDeportivo Tepic0-0 Lobos de la BUAP
01:00Merida FC- Celaya
01:00Altamira FC- Correcaminos de la UAT
02:00Irapuato- Mineros de Zacatecas
02:00Alebrijes Oaxaca- Club Zacatepec
03:00Dorados- Necaxa
Mexico - Liga MX Apertura
FTQueretaro FC0-1 Monterrey
FTTijuana1-1 Leones Negros U. de G.
00:00CF America- Pumas
00:00Puebla- Morelia
02:00Tigres- Jaguares
03:06Leon- Pachuca
04:00Atlas- Santos
Singapore - S.League
40'Woodlands Wellington FC0-0 Harimau Muda B
25'Tanjong Pagar United FC1-0 Brunei DPMM
Japan - J. League
FTGamba Osaka5-0 Albirex Niigata
FTUrawa Red Diamonds4-0 Omiya Ardija
FTTokushima Vortis0-1 Sanfrecce Hiroshima
FTCerezo Osaka1-2 Vissel Kobe
FTVegalta Sendai1-2 Yokohama F.Marinos
FTKashima Antlers2-2 FC Tokyo
FTKashiwa Reysol3-0 Ventforet Kofu
FTNagoya Grampus Eight1-1 Kawasaki Frontale
FTSagan Tosu2-2 Shimizu S-Pulse
China - Super League
25'Shanghai Shenxin0-0 Tianjin Teda
Israel - Ligat HaAl
18:00Maccabi Tel Aviv- Hapoel Raanana
18:00Hapoel Petach Tikva- Hapoel Beer Sheva
18:00Ironi Kiryat Shmona- Hapoel Tel Aviv
18:00Beitar Jerusalem- Maccabi Haifa
18:00Hapoel Haifa- Ashdod SC
18:00Maccabi Netanya- Maccabi Petach Tikva
18:00Bnei Sachnin- Hapoel Ironi Akko
Israel - Leumit League
18:00Hapoel Afula- Maccabi Ahi Nazrat
18:00Ironi Ramat Hasharon- Hapoel Jerusalem
18:00Maccabi Yavne- Hakoach Amidar Ramat Gan
18:00Hapoel Ramat Gan- Bnei Yehuda Tel Aviv
18:00Maccabi Herzeliya- Hapoel Rishon Lezion
18:00Hapoel Natzrat-Elite- Ironi Tiberias
18:00Hapoel Kfar Saba- Bnei Lod
18:00Ironi Kiryat Gat- Beitar Tel Aviv Ramla

 

About Us

Over the years at StreamFootball.net, we've covered football, tennis and other popular sports in Europe but by far it's soccer that has remained our most popular attraction. We've added a lot of new sites update in the summer of 2014, this includes the live score service above, and it's completely free (and no ads either)!

 

Due to request, we've also added a huge amount of daily football streams (seen on the right of the page). These matches come from some of the top European leagues including the Scottish Premiership and English Championship. We hope to cover some of the very best matches from these leagues from the likes of Celtic, Aberdeen, Motherwell and others in the SPFL and popular clubs such as Forest, Blackburn, Derby and Wolves in the English football league.

 

Live Streaming (legal!)

Please note, that unlike many other live streaming websites, the coverage on offer here is completely legal. The streams and services we link to have purchased the official rights to leagues, usually through a internet media company such as "Perform". These streams are offered free, but in the case of bookmakers providing the broadcasts, there may be the requirement to fund your betting account to watch live. Also note, that some matches are restricted viewing dependant on your location.

 

We continue to receive messages asking for links via Sopcast, Veetle and other types of webstream sites such as Castasap, Stream4TV, Goodcast etc. We have not and will not provide such links. There are many unauthorized portals online that have gained infamy for such practices, in recent times, most notably FirstRow, RojaDirecta, Wiziwig and others such as Nutjob and CricFree which fell into the hands of the London Police due to their illegal practices. We do not recommend and do not endorse viewing such streams and always remember that there is a huge risk of picking up malware from such sites, possibly not directly but through their 3rd party ads.


Keeping Safe Viewing live streams

If you have in the past used any such illegal service, we advise now trying the official stream which are far superior in quality and reliability. Also make sure to run a malware scan on your PC (see MalwareBytes and Avast) as there may be rubbish lurking on your PC from the plethora of junk streaming sites available online.


What's coming soon

Over the coming weeks, we are keen to add some news and match previews from some of the top British matches as well as action from Scandinavia, including the Superligaen and Allsvenskan. For now, this is being created so you can have constant and breaking news updates. While this is being created, we advise using the BBC's football news or Sky Sports.

 

Looking for Other Sports?

With the growing popularity of other sports such as Snooker and Tennis, try watch-sport.com for a full breakdown of this week's sporting events (also includes top football games). They have some top match previews and info on other streaming services for various sports such as the NBA and ATP/WTA events.

Top Upcoming Fixtures

Premier League SkyBet Championship Serie A

Tottenham v Liverpool
Newcastle v Crystal Palace
Burnley v Man Utd
Spurs vs Liverpool
Chelsea vs Everton
Man City v Stoke City
Leicester City vs Arsenal
Wolves v Blackburn
Sheff Wed v Forest
Middlesbrough v Reading
Leeds v Bolton
Sheffield Wednesday vs Nottingham Forest
Wigan v Birmingham

Torino - Inter Milan
AC Milan v Lazio
Roma - Fiorentina
Chievo - Juventus
Milan - Lazio
Genoa - Napoli
Primera Division Liga Portugal Ligue 1

 

Real Sociedad v Real Madrid
Espanyol - Sevilla
Villarreal v Barcelona
Valencia - Espanyol

SLB x SCP
Benfica - Sporting
Braga - Estoril
FC Porto - Moreirense
Evian TG - Marseille
Metz - Lyon
PSG - Saint-Étienne
ASM - LOSC
Super League Super Lig Jupiler Pro League
Platanias - PAOK
Panathinaikos - Panionios
Panaitolikos - Olympiakos
Bursaspor - Galatasaray
Fenerbahçe - Karabükspor
Mersin İdmanyurdu - Beşiktaş
Club Brugge - RSCA
Lokeren - Standard Liege
club Brugge - Anderlecht
KV Oostende - Genk
SPFL 1.Bundesliga Superligaen

Rangers v Queen of the South
Dundee v Celtic
Alloa v Hibs


Schalke 04 - Bayern München
HSV - Paderborn
Dortmund - Freiburg
S04 - FCB

OB - FCK
Nordsjælland - Brøndby
SIF - AaB
FC Midtjylland - Esbjerg
FCN - BIF

 


Extra Links:
Streaming Disclaimer

Dundee v Celtic Stream
Rangers v Queen of the South Stream
Football 365